Policyjni wolontariusze potrzebującym

Data publikacji 22.06.2012

Czerwcowy wolontariat słuchacze rozpoczęli pod znakiem honorowego krwiodawstwa. Oddział terenowy PCK w Pile w sumie odwiedziło do dnia 22 czerwca ...

Policyjni wolontariusze potrzebującym Czerwcowy wolontariat słuchacze rozpoczęli pod znakiem honorowego krwiodawstwa. Oddział terenowy PCK w Pile w sumie odwiedziło do dnia 22 czerwca 40 słuchaczy, którzy oddali łącznie 18 litrów krwi. Krew ta została przekazana dla 10-letniego Miłosza, który cierpi na białaczkę leukoblastyczną. Leczenie w takim wypadku jest długotrwałe i wyczerpujące. W trakcie chemioterapii, która będzie trwała przez najbliższe dwa lata, Miłoszowi będzie podawana krew i osocze, dlatego potrzebna jest jej duża ilość.

Grupa wolontariuszy z kompanii IV i VI odwiedziła pacjentów oddziału dzieci starszych w pilskim szpitalu. Przekazali oni dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych oraz słodyczy. W tym roku była to już kolejna wizyta słuchaczy kursów podstawowych u dzieci chorych i, jak to zawsze bywa, w szpitalnej świetlicy można było usłyszeć głośny śmiech dzieci bawiących się z naszymi słuchaczami. Tym razem największą radość sprawił dzieciom udział we wspólnym rysowaniu.

Dziś słuchacze z kompanii I, razem z zastępcą komendanta Szkoły mł. insp. Piotrem Gacą, udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile. Wizyta ta sprawiła wielką radość 35 podopiecznym tej placówki. Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas ma bardzo wiele obszarów działania. Szczegółowe cele działalności Domu to m.in.: integracja społeczna, rehabilitacja społeczna i zawodowa, dążenie do integracji ze środowiskiem lokalnym, z którego wywodzą się uczestnicy, świadczenie usług socjalnych i opiekuńczych. W zależności od zainteresowania uczestników, zajęcia w placówce realizowane są poprzez terapię zajęciową w pracowniach: stolarsko-ślusarskiej, komputerowo-rękodzielniczej, artystycznej, krawieckiej i gospodarstwa domowego.

Młodzi policjanci odwiedzili też utworzone w Centrum w 2002 r. przedszkole niepubliczne. Wizyta była dużym przeżyciem dla obu stron. Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoim czasem, talentem, czy też materialnie pomagają najbardziej potrzebującym.

Policyjni wolontariusze potrzebującym Policyjni wolontariusze potrzebującym Policyjni wolontariusze potrzebującym Policyjni wolontariusze potrzebującym

autor: Wojciech Thiel

(22.06.12)