Wokół Turnieju - ?Bezpieczna Szkoła?

Data publikacji 05.06.2012

Podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi ?Klasa Policyjna Roku 2012? dodatkową konkurencją, której wyniki ...

Wokół Turnieju - ?Bezpieczna Szkoła? Podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi ?Klasa Policyjna Roku 2012? dodatkową konkurencją, której wyniki nie były brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej, ale która była warunkiem uczestnictwa w Turnieju, był udział w konkursie na plakat profilaktyczny pod hasłem ?Bezpieczna Szkoła?. W myśl postanowień Regulaminu Turnieju (rozdział IV paragraf 12, pkt 3), treść plakatu konkursowego powinna nawiązywać do kultury osobistej, promować życzliwość, pokazywać wzorce godne naśladowania, a zniechęcać do agresji, przemocy i patologii.

Jeszcze przed rozpoczęciem turniejowych zmagań powołane przez organizatora jury w składzie: przewodnicząca ? Ewa Podolak (artysta ? plastyk z Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile), Joanna Małecka (inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły), Lucyna Gruntkowska (Sekcja Prezydialna Szkoły Policji) i podinsp. Wojciech Thiel (sędzia główny Turnieju, Wydział Organizacji Szkolenia i Dowodzenia Szkoły Policji) dokonało oceny nadesłanych prac konkursowych. Przy formułowaniu ocen sędziowie kierowali się kryteriami przedstawionymi w Regulaminie:

• zgodność z tematem (0-25 pkt),
  • walory artystyczne (kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania, estetyka wykonania (0-25 pkt),
  • pomysłowość i oryginalność (0-25 pkt),
  • wartość merytoryczna i czytelność przesłania (0-25 pkt).

Po wnikliwej analizie wszystkich prac, jury dokonało wyboru. Najlepsi w tej konkurencji okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku (100 pkt). Drugie miejsce zajął plakat wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach (99 pkt), a miejsce trzecie zostało przyznane pracy, której autorami są uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim (98 pkt).

Doceniając wysoki poziom nadesłanych na konkurs prac, jury postanowiło wyróżnić pięć plakatów z następujących szkół:

• Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze
  • Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej im. Macieja Rataja w Gościnie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie
  • Szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego prowadzone przez Edukację Lubasz w Lubaszu
  • Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie

Szkoły, które zajęły w tej konkurencji miejsca na podium, podczas uroczystego zakończenia Turnieju zostały uhonorowane dyplomami, które wręczył Komendant Szkoły Policji w Pile, insp. Jerzy Powiecki oraz nagrodami ufundowanymi przez Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Pile, wręczonymi przez Dyrektor Centrum, panią Ilonę Disterheft.
Wszystkie nadesłane plakaty były eksponowane podczas Turnieju na korytarzach Szkoły Policji i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, kadry, pracowników i słuchaczy.

Wokół Turnieju - ?Bezpieczna Szkoła? Wokół Turnieju - ?Bezpieczna Szkoła? Wokół Turnieju - ?Bezpieczna Szkoła? Wokół Turnieju - ?Bezpieczna Szkoła?

autor: Anna Fons

(05.06.12)