Znamy Klasę Policyjną Roku 2012

Data publikacji 01.06.2012

W tym roku puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji dla zwycięskiej klasy o profilu policyjnym zostaje w... PILE! Czworo reprezentantów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile zakończyło na pierwszym miejscu rywalizację o tytuł ?Klasy Policyjnej Roku 2012?.

Droga do upragnionego trofeum była okupiona ciężką pracą i zdobywaniem, przez ostatnie lata, doświadczenia. Swoją przygodę z Turniejem rozpoczęli w 2009 roku od 3. miejsca. Rok później na 20 startujących drużyn, zajęli miejsce 15. W ubiegłorocznej edycji reprezentacja ZSP nr 2 w Pile otarła się już o mistrzowski tytuł. Przed ostatnią konkurencją znajdowała się na pierwszym miejscu, by ostatecznie przegrać rywalizację zaledwie o 6 punktów z reprezentacją Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Katowicach. W tym roku pilska drużyna w składzie Alicja Breitenbach, Marcin Łączkowski, Mateusz Pazdaj oraz Patryk Twardysko, startująca pod kierunkiem Romana Powolnego, wywalczyła, po emocjonujących zmaganiach, zwycięski puchar. Wręczył go, w imieniu nadinsp. Marka Działoszyńskiego, Zastępca Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, młodszy inspektor Tomasz Szankin. Dodatkowo zdobywcy tytułu ?Klasy Policyjnej Roku 2012? zostali uhonorowani nagrodą ufundowaną przez ?Cyfrowy Polsat?, którą wręczył Kierownik Sekcji Wykrywania Nadużyć, pan Dariusz Poniatowski.

Zwycięzca sprzed roku, Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im. mjr. Henryka Sucharskiego w Katowicach, zajął w tegorocznej edycji drugie miejsce. Daniel Gawlak, Mateusz Szrama, Monika Cmoczek i Aleksandra Drapacz, startujący pod kierunkiem Witolda Zalewskiego, odebrali puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły Policji w Pile, insp. Jerzego Powieckiego. Ponadto srebrni medaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Pilskiego pana Mirosława Mantaja.

Reprezentacja Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, startująca w składzie Agnieszka Badaczewska, Tomasz Kupski, Paweł Piotrowski, Michał Witkowski, pod kierunkiem Bogusława Jaczewskiego, jako trzecia drużyna Turnieju, otrzymała puchar ufundowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile. Puchar wręczył Prezes Związku, podinsp. w st. spocz. Wojciech Franczak. Dodatkowo brązowi medaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Piły pana Piotra Głowskiego.

Klasyfikacja generalna Turnieju.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli organizatorzy Turnieju: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, pani Maria Kubica. Uroczystość zakończenia uświetniły występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile.

Wkrótce opublikujemy relację z przebiegu poszczególnych konkurencji oraz wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Turniejowi.

Znamy Klasę Policyjną Roku 2012 Znamy Klasę Policyjną Roku 2012 Znamy Klasę Policyjną Roku 2012 Znamy Klasę Policyjną Roku 2012

autor: Waldemar Hałuja

zdjęcia: Anna Fons