Turniej w świetle jupiterów

Data publikacji 01.06.2012

Największe przeboje muzyki rozrywkowej mogli usłyszeć uczestnicy IV Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami ...

Turniej w świetle jupiterów Największe przeboje muzyki rozrywkowej mogli usłyszeć uczestnicy IV Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi, którzy przybyli na turniejowy wieczór artystyczny.

Podczas wieczoru swoje talenty wokalne zaprezentowały uzdolnione muzycznie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile: Agata Kupczyk, Anna Łukaszewska oraz Angelika Szymańska. Z głośników popłynęły dobrze znane utwory takich wykonawców jak: Adele, Tina Turner, Jennifer Lopez czy też Blue Cafe i Maryla Rodowicz.

Turniej w świetle jupiterów Specjalnie dla wszystkich uczestników i gości Turnieju zagrał też szkolny zespół muzyczny ?Awans?, który wystąpił w nowym składzie. 15 maja po ukończeniu ukończeniu kursu podstawowego, grupę opuściło 5 muzyków. Dwa dni później, wraz z nadejściem nowych nowych kompanii, szeregi ?Awansu? uzupełnili: post. Karol Piotrowski (gitara elektryczna), post. Paweł Wasiński (śpiew), post. Hubert Woś (instrumenty klawiszowe). Nie zabrakło również pozostałych członków: post. Jakuba Dobrzyńskiego (gitara elektryczna), post. Mateusza Tomczyńskiego (saksofon) i post. Adama Jędryczki (perkusja). Całość dopełnił instruktor muzyczny i aranżer większości utworów Przemysław Wojnarowski, który zagrał na gitarze basowej. Zespół zagrał przeboje zespołu Dżem: m.in. ?Wehikuł czasu?, ?Harley mój? i ?Sen o Victorii? czy też ?Kiedy byłem małym chłopcem? Tadeusza Nalepy oraz ?Ostatnia nocka? Maćka Maleńczuka. Oba występy spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć ilustrująca przebieg pierwszego dnia Turnieju. Wywołała ona uśmiechy na twarzach zawodników i ich opiekunów.

Na zakończenie wieczoru goście zostali zaproszeni do odwiedzenia szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?. Prezentowana była tam wystawa eksponatów związanych z Milicją Obywatelską, pochodzących ze zbiorów starszego wykładowcy Zakładu Kryminalnego podinsp. Mariusza Staronia oraz prace artystów z Uniwersytetu III Wieku w Pile.

Turniej w świetle jupiterów Turniej w świetle jupiterów Turniej w świetle jupiterów

autor: Anna Fons

zdjęcia: Anna Fons, Edyta Bręczewska