Turniej rozpoczęty

Data publikacji 01.06.2012

Po długich miesiącach przygotowań, rozpoczął się IV Ogólnopolski Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi, podczas którego ...

Turniej rozpoczęty Po długich miesiącach przygotowań, rozpoczął się IV Ogólnopolski Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi, podczas którego 20 drużyn, reprezentujących szkoły z całej Polski, będzie współzawodniczyć o tytuł ?Klasy Policyjnej Roku 2012?.

Wczoraj, po zakwaterowaniu i kolacji, odbyła się odprawa techniczna, podczas której sędzia główny Turnieju oraz sędziowie poszczególnych konkurencji spotkali się z kierownikami drużyn. Odbyło się też losowanie numerów startowych.

Turniej rozpoczęty Dziś rano, punktualnie o godz. 8.00 rozpoczęła się uroczystość otwarcia Turnieju. Obecni byli na niej Mirosław Mantaj - Starosta Pilski, organizatorzy Turnieju: Maria Kubica ? Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile oraz insp. Jerzy Powiecki ? Komendant Szkoły Policji w Pile, uczestnicy, kierownicy drużyn i dyrektorzy szkół, a także uczniowie pilskich ?klas policyjnych? z ZSP nr 2 w Pile, kadra i słuchacze Szkoły Policji.

Podczas Turnieju, młodzież weźmie udział w czterech konkurencjach:
- teście sprawności fizycznej,
- teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- teście umiejętności strzeleckich,
- sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji.

Relacje i wyniki z poszczególnych konkurencji i przedsięwzięć turniejowych będą publikowane na stronie Szkoły.

Turniej rozpoczęty Turniej rozpoczęty Turniej rozpoczęty

autor: Anna Fons