116-111

Data publikacji 28.05.2012

Tytułowe liczby to numer bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Każdego roku korzysta z niego wiele osób. Nie jest to wyłącznie ...

116-111 Tytułowe liczby to numer bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Każdego roku korzysta z niego wiele osób. Nie jest to wyłącznie młodzież, ale również ich rodzice, którzy decydują się na rozmowę ze specjalistą, by poradzić się, jak pomóc swoim dzieciom. Niestety, corocznie kilka tysięcy osób, w tym niepełnoletnich, nie decyduje się na taką poradę i swoje problemy próbuje rozwiązać uciekając z domu.
Dostrzegając wagę rosnącego problemu, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu zorganizowało, w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, konferencję poświeconą przyczynom, zagrożeniom i konsekwencjom ucieczek z domu.

116-111 Konferencja, w której wzięli udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak, adresowana była głównie do dyrektorów szkół. O tym, że uciekające dzieci i młodzież narażone są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, przestępczość, narkotyki, prostytucję, alkohol, ponad dwustu uczestników konferencji mogło dowiedzieć się, słuchając referatów specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy (m.in. Magdalena Łukasik - Głębocka ze szpitala im. Fr. Raszei w Poznaniu), policjantów (m.in. podinsp. Piotr Gabryelczyk z KWP w Poznaniu), psychologów (m.in. Maciej Skibiński z Kliniki Chorób Zakaźnych w Poznaniu), terapeutów (m.in. Anna Samela), przedstawicieli Fundacji Dzieci Niczyje (m.in. Dorota Gajewska). Wśród zaproszonych prelegentów obecni byli wykładowcy Szkoły Policji w Pile: podinsp. Zbigniew Bogusz i podinsp. Wojciech Thiel, którzy wygłosili referat pt. Ucieczki - charakterystyka zjawiska, przyczyny i skutki.

116-111 116-111 116-111 116-111

autor: Waldemar Hałuja

zdjęcia: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

(28.05.12)

Powrót na górę strony