Zakończenie kursu

Data publikacji 16.05.2012

Wczoraj pożegnaliśmy grupę 319 policjantów, którzy od dziś rozpoczną służbę na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji w garnizonach: dolnośląskim ...

Zakończenie kursu Wczoraj pożegnaliśmy grupę 319 policjantów, którzy od dziś rozpoczną służbę na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji w garnizonach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, opolskim, wielkopolskim, lubuskim, małopolskim, mazowieckim oraz łódzkim.

Szkolenie zawodowe podstawowe rozpoczęli 17 listopada ubiegłego roku. W jego trakcie nabyli wiadomości z zakresu: ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy. Ponadto zgłębiali wiadomości z zakresu ujawniania sprawców przestępstw, pełnienia służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, wykonywania czynności w sprawach o wykroczenia, udziału w działaniach związanych z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego, przeciwdziałania zjawiskom kryminogennym, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji.

Komendant Szkoły, insp. Jerzy Powiecki, po wręczeniu świadectw ukończenia kursu oraz wyróżnień (w tym piłki dla słuchacza - prymusa post. Łukasza Stelcera), podziękował kadrze za dobre przygotowanie słuchaczy do egzaminu końcowego (zdało go 100 procent przystępujących do niego) oraz złożył absolwentom życzenia sukcesów w służbie.

Zakończenie kursu Zakończenie kursu Zakończenie kursu Zakończenie kursu

Wojciech Thiel