Doskonalenie zawodowe służb kryminalnych

Data publikacji 16.05.2012

Doskonalenie zawodowe służb kryminalnych Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu rozpoczęła cykl szkoleń dla policjantów służb kryminalnych KWP i KMP w Poznaniu z zakresu czynności operacyjno-rozpoznawczych. Jako prowadzący wzięli w nich udział wykładowcy Zakładu Kryminalnego Szkoły Policji w Pile: podinsp. Wiesław Malowany, podkom. Artur Mazur i asp. sztab. Janusz Trzyna, którzy swoje doświadczenie zdobyli w trakcie warsztatów z tego zakresu, organizowanych od kilku lat w pilskiej Szkole Policji.

W ramach przedmiotowego szkolenia, policjanci województwa wielkopolskiego nabywali wiedzę z zakresu metod i form pracy operacyjnej, jak też współpracy z osobowymi źródłami informacji. W trakcie szkolenia odbyły się ćwiczenia praktyczne, w formie symulacji, podczas których, funkcjonariusze doskonalili umiejętności praktyczne prowadzenia rozmów oraz poprawnego dokumentowania wykonanych czynności.

Szkolenia spotkały się z dużym uznaniem uczestników i zainteresowaniem ze strony przełożonych.

autor: Marzena Brzozowska

(16.05.12)