AWANS, AWANS, AWANS!

Data publikacji 11.05.2012

Peggy Brown, Sweet home Alabama, Harley, Whisky, Pasażer, Całuj mnie, Przeżyj to sam, Wehikuł czasu czy Kiedy byłem małym chłopcem..., to tylko ...

AWANS, AWANS, AWANS! Peggy Brown, Sweet home Alabama, Harley, Whisky, Pasażer, Całuj mnie, Przeżyj to sam, Wehikuł czasu czy Kiedy byłem małym chłopcem..., to tylko niektóre muzyczne przeboje, jakie wykonali słuchacze szkolnego zespołu muzycznego AWANS podczas wczorajszego koncertu.

AWANS, AWANS, AWANS! Występ był pożegnalnym koncertem zespołu w obecnym składzie, ponieważ 15 maja, wraz z zakończeniem kursu, Szkołę opuści 5 osób: post. Szymon Peterman (keyboard), post. Jakub Oleszczuk (bas), post. Cezary Skowroński (gitara elektryczna), post. Hadrian Śmiałek (wokal) i post. Mateusz Tworek (trąbka B). W koncercie uczestniczyli słuchacze kompanii III, IV i VI, którzy również w tym czasie pożegnają się ze Szkołą. Jak zawsze w takich chwilach, nie zabrakło wzruszających momentów. Członkowie zespołu podziękowali za współpracę animatorowi kultury w Szkole p. Annie Fons oraz p. Przemysławowi Wojnarowskiemu, w którego aranżacjach wykonywali większość utworów.

AWANS, AWANS, AWANS! Miłą niespodzianką było także wykonanie utworu Sto lat przez pozostających w Szkole członków AWANSU (post. Jakub Dobrzyński - gitara elektryczna, post. Adam Jędryczka - perkusja i post. Mateusz Tomczyński - saksofon) dla odchodzących muzyków, którzy właśnie w maju obchodzili swoje urodziny (post. Peterman i post. Śmiałek). Specjalnie dla nich wypełniona po brzegi aula zaśpiewała najbardziej znaną piosenkę z życzeniami długowieczności. Za swój występ, talent i chęć dzielenia się swoją pasją z innymi, odchodzący z zespołu otrzymali podziękowania i upominki od zastępcy komendanta Szkoły mł. insp. Piotra Gacy oraz osób opiekujących się zespołem. Na zakończenie nie zabrakło owacji na stojąco i bisów, a koncert z pewnością na długo zapisze się w pamięci słuchaczy opuszczających we wtorek Szkołę.

AWANS, AWANS, AWANS! AWANS, AWANS, AWANS! AWANS, AWANS, AWANS! AWANS, AWANS, AWANS!

autor: Anna Fons

(11.05.12)