Bezpieczni trzecioklasiści

Data publikacji 20.04.2012

Wzorem lat ubiegłych, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile zorganizowała V Miejski Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie ...

Bezpieczni trzecioklasiści? Wzorem lat ubiegłych, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile zorganizowała V Miejski Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie ?Bezpieczny Trzecioklasista?, w którym udział wzięli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z terenu Piły.
I tym razem nie zabrakło emocji. Dzieci rozwiązywały specjalnie przygotowany test złożony z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, numerów telefonów alarmowych i specjalnie przygotowanej krzyżówki.
Wykładowcy pilskiej Szkoły Policji: podinsp. Mariusz Macierzyński i kom. Artur Kulczak, którzy wzięli udział w konkursie w roli sędziów, po jego zakończeniu zorganizowali pokaz kierowania ruchem drogowym, który był dla dzieci dużą atrakcją, zwłaszcza, że mogły w nim czynnie uczestniczyć. Ponadto policjanci przybliżyli uczestnikom najistotniejsze wiadomości na temat Szkoły Policji oraz zaprosili wszystkich obecnych do wykonania pamiątkowej daktyloskopii.
Uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz wystawa prac plastycznych odbędą się w czerwcu w auli Szkoły Policji.

Bezpieczni trzecioklasiści? Bezpieczni trzecioklasiści? Bezpieczni trzecioklasiści?

autor: Sylwester Urbaniak

(20.04.12)