Szkolenie w słupskiej KMP

Data publikacji 17.04.2012

W celu wyjaśnienia skomplikowanych spraw kryminalnych, trzeba korzystać niekiedy z wiedzy wielu osób, także z pomocy osób, które z mundurem policyjnym ...

Szkolenie w słupskiej KMP W celu wyjaśnienia skomplikowanych spraw kryminalnych, trzeba korzystać niekiedy z wiedzy wielu osób, także z pomocy osób, które z mundurem policyjnym nie mają nic wspólnego. Aby umiejętnie móc tę wiedzę pozyskiwać, a następnie wykorzystywać, należy na bieżąco doskonalić swoje umiejętności. W tym celu przez cztery dni szesnastu funkcjonariuszy służby kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wzbogacało swoją wiedzę z zakresu korzystania przez Policję z pomocy osób niebędących policjantami.

Szkolenie w słupskiej KMP Szkolenie zorganizowane zostało przez Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku i realizowane było na terenie tej jednostki. Osobami, które zaangażowały się w jego przeprowadzenie byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, psycholog ze Szkoły Policji w Słupsku oraz wykładowcy Zakładu Kryminalnego Szkoły Policji w Pile: podinsp. Jacek Słoński i podinsp. Waldemar Szilke. Na zakończenie szkolenia Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słupsku nadkom. Wojciech Jakubowski, dziękując prowadzącym szkolenie i jego uczestnikom, zapowiedział, że współpraca ww. jednostek w powyższym zakresie będzie kontynuowana.

autor: Waldemar Hałuja

(17.04.12)