Wiosenna "Gra kolorami"

Data publikacji 16.04.2012

Teresa Boroń, Genowefa Marchlewska, Maria Starszak, Krystyna Bednarek, Aleksandra Gromadzińska i Ryszard Cierpicki - to członkowie grupy ?Plastyka? ...

Wiosenna ?Gra kolorami? Teresa Boroń, Genowefa Marchlewska, Maria Starszak, Krystyna Bednarek, Aleksandra Gromadzińska i Ryszard Cierpicki - to członkowie grupy ?Plastyka? z Uniwersytetu III Wieku w Pile, których prace możemy obecnie oglądać na nowo otwartej wystawie w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?.

Wiosenna ?Gra kolorami? Zaprezentowane pejzaże, kwiaty, martwa natura i architektura urzekają swoją kolorystyką i grą kolorów, odzwierciedlając w ten sposób tytuł wystawy - ?Gra kolorami?. Jak mówi kierownik grupy ?Plastyka?, Aleksandra Gromadzińska: Prace przedstawiają wspomnienia z odbytych podróży lub marzenia o nich, to przywołane z dzieciństwa krajobrazy, pogodny świat - przeniesione na płótno. Wszystkie dzieła pokazują jasną stronę świata, zapraszają do kontemplowania rzeczy zwyczajnych i naturalnych. Nie szokują, nie uderzają dziwnością, nie pokazują rzeczy wielkich i podniosłych. Pokazują rzeczywistość taką, jaka jest, a jednak nie są pozbawione poetyckiego nastroju, bo jak mówią ich twórcy: kolory świata nie zależą od pogody za oknem, ale od pogody w naszej duszy. Na wernisażu wystawy obecni byli zastępca komendanta Szkoły mł. insp. Piotr Gaca, kadra, pracownicy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Piły.

Wiosenna ?Gra kolorami? Grupa ?Plastyka? na Uniwersytecie III Wieku w Pile, powstała na przełomie 2004/2005 roku. Początkowo skupiała kilka osób, lecz z każdym rokiem przybywało chętnych, zainteresowanych tą dziedzina spędzania wolnego czasu. Obecnie zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w pracowni ?Atelier? przy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w BWAiUP przy ul. Okrzei w Pile.

Wiosenna ?Gra kolorami? Wiosenna ?Gra kolorami? Wiosenna ?Gra kolorami? Wiosenna ?Gra kolorami?

autor: Anna Fons

zdjęcia: Włodzimierz Chamczyk, Jerzy Sadowski, Anna Fons