Czas na praktykę

Data publikacji 04.04.2012

Prawie 330 słuchaczy pilskiej Szkoły Policji zakończy za miesiąc szkolenie. Przez pięć miesięcy zdobywali policyjną wiedzę i kształcili umiejętności ...

Czas na praktykę Prawie 330 słuchaczy pilskiej Szkoły Policji zakończy za miesiąc szkolenie. Przez pięć miesięcy zdobywali policyjną wiedzę i kształcili umiejętności, a teraz odbywają swoje pierwsze służby pod okiem wykładowców i doświadczonych policjantów z jednostek terenowych. Do tej pory można ich było spotkać na ulicach Piły, Wągrowca, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Stargardu Szczecińskiego i Bydgoszczy. Wkrótce do jednostek pojadą kolejni słuchacze.

Praktyki stanowią nieodzowny element procesu szkolenia, są jego dobrym uzupełnieniem, choć w opinii słuchaczy zbyt krótkim. Młodzi policjanci mają możliwość sprawdzenia nabytych dotychczas umiejętności i weryfikacji swojej wiedzy. Realizują przede wszystkim zadania związane z kontrolą rejonów zagrożonych występowaniem przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskami patologii społecznej oraz oddziaływaniem prewencyjnym.

W Bydgoszczy, razem z miejscowymi policjantami i Strażą Miejską mieli okazję uczestniczyć w nocnej akcji ?Alkohol-narkotyki, brak biletów powrotnych?. W trakcie działań skontrolowano ponad 450 kierowców.

W Stargardzie Szczecińskim wspólne patrole skupiały się na szkołach, parkach, obiektach handlowych i przyległych do nich parkingach. Kontrolami objęte były także lokale rozrywkowe, dyskoteki i puby. W sumie stargardzcy policjanci i pilscy słuchacze przeprowadzili na terenie powiatu 221 interwencji, wylegitymowali prawie 400 osób i zatrzymali 10 sprawców różnych przestępstw.

W trakcie pełnienia służb, słuchacze wykazują się dużym zaangażowaniem i skutecznością w działaniu. Przykładem mogą być słuchacze kompanii 3: post. Daniel Mazur i post. Jacek Kibiszewski, którzy wspólnie z policjantami z KPP w Pile dokonali zatrzymania trzyosobowej grupy przestępczej dokonującej kradzieży z włamaniem do zbiorników z paliwem w samochodach ciężarowych.

Czas na praktykę Czas na praktykę Czas na praktykę

autor: Sylwester Urbaniak