Poprzeczka wyżej

Data publikacji 27.03.2012

Poprzeczka wyżej Mimo nacisku położengo na realizację szkolenia zawodowego podstawowego, pilska Szkoła nie zapomina o potrzebach służby kryminalnej. Wczorajszy dzień przyniósł rozpoczęcie kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej w zakresie wykonywania wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych. Wśród słuchaczy znaleźli się przedstawiciele garnizonów: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego. Przez najbliższe dwa miesiące zgłębiać będą tajniki realizacji procesu wykrywczego w ramach postępowania przygotowawczego, a także przy wykorzystaniu czynności operacyjno-ropoznawczych. Za dwa miesiące zakończą kurs egzaminem praktycznym i wrócą do macierzystych jednostek jeszcze przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012.

autor: Artur Godlewski

(27.03.12)