Budząc wiosnę

Data publikacji 26.03.2012

Piechurzy, rowerzyści i kajakarze. W sumie około 300 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu spotkało się (już po raz drugi) w parku naszej Szkoły ...

Budząc wiosnę Piechurzy, rowerzyści i kajakarze. W sumie około 300 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu spotkało się (już po raz drugi) w parku naszej Szkoły, aby wspólnie uczestniczyć w IX WIELODYSCYPLINOWYM RAJDZIE TURYSTYCZNYM WIOSENNE PRZEBUDZENIE 2012.
Przedsięwzięcie to, w którym wzięli udział także pracownicy Szkoły, zainaugurowało oficjalnie sezon turystyczny. Impreza od lat sprzyja integracji środowiska turystycznego i rodzinnego oraz edukacji ekologicznej. Na mecie rajdu, na uczestników czekała przepyszna grochówka oraz zupa pomidorowa, a także mnóstwo atrakcji poświęconych wiośnie, gier i zabaw ?na orientację? oraz konkursów sprawnościowych zorganizowanych przez Harcerski Klub Turystyczny PTTK ?10,5km?. Tu także dokonano podsumowania konkursu krajoznawczo-ekologicznego oraz wybrano najbardziej ?WIOSENNĄ GRUPĘ z MARZANNĄ?. Dodajmy marzanną ekologiczną (wykonaną bez użycia tworzyw sztucznych i tkanin).
Następnie, w towarzystwie Prezydenta Piły Piotra Głowskiego oraz jego I Zastępcy Krzysztofa Szewca, wszyscy udali się nad rzekę, aby ostatecznie pożegnać zimę i przywitać wiosnę, wrzucając marzanny do Gwdy. Zostały one później wyłowione przez uczestniczących w rajdzie kajakarzy (aby nie zanieczyszczać rzeki). Każdy z uczestników, oprócz dobrej zabawy, otrzymał także pamiątkowy kubek ze specjalnym nadrukiem.
IX WIELODYSCYPLINOWY RAJD TURYSTYCZNY WIOSENNE PRZEBUDZENIE 2012 zorganizowany został z inicjatywy pilskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo ? Turystycznego im. Henryka Kamińskiego w Pile, Urzędu Miasta Piły oraz pilskiej Szkoły Policji.

Budząc wiosnę Budząc wiosnę Budząc wiosnę Budząc wiosnę

autor: Anna Fons