?Dzień przedsiębiorczości?

Data publikacji 23.03.2012

Wczoraj w całym kraju organizowany był po raz dziewiąty "Dzień przedsiębiorczości", który odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej ...

?Dzień przedsiębiorczości? Wczoraj w całym kraju organizowany był po raz dziewiąty "Dzień przedsiębiorczości", który odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Jego ideą jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania im wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. W ramach ?Dnia Przedsiębiorczości? młodzież szkolna mogła odwiedzić wybraną firmę, urząd lub instytucję i zapoznać się z zasadami jej funkcjonowania i specyfiką pracy.

Na zapoznanie się z funkcjonowaniem naszej Szkoły zdecydowała się pani Aleksandra Bitans ? uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Krzyżu Wielkopolskim. Jak mówi, wybrała naszą Szkołę, ponieważ od zawsze interesowała się mundurem, a swoją przyszłość chciałaby związać z karierą wojskową lub policyjną.

Pani Aleksandra zapoznała się ze strukturą Szkoły, jej historią oraz dystynkcjami policyjnymi. Obserwowała zajęcia z taktyki i technik interwencji, a także miała możliwość zdobycia wiedzy z kryminalistyki. W sali daktyloskopii zapoznała się z możliwościami urządzenia biometrycznego, poznała zawartość walizki kryminalistycznej oraz samodzielnie ujawniła i zabezpieczyła odbitki linii papilarnych. Jak przyznała pani Aleksandra, ten dzień był pełen wrażeń i z pewnością będzie miał wpływ na wybór jej przyszłej drogi zawodowej.

?Dzień przedsiębiorczości? ?Dzień przedsiębiorczości?

autor: Anna Fons

(23.03.12)