Dialogi EXPRESS-u

Data publikacji 13.03.2012

Dialogi EXPRESS-u Nadkom. Wojciech Miś ? wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły był gościem Lecha Kujawińskiego w programie ?Dialogi EXPRESS TV? emitowanym na antenie Express TV. Razem z nim w programie wystąpił Ryszard Biedny ? psycholog sądowy. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętej tematyki samobójstw. Omówiono w nim najczęstsze przyczyny prowadzące do podjęcia decyzji o targnięciu się na własne życie. Przedstawiono zachowania suicydalne, które dzielą się na pośrednie (myśli samobójcze, pierwsze nieudane próby) i pośrednie (zachowania ryzykowne, zażywanie substancji psychotropowych).
Nadkom. Miś opowiedział o oględzinach miejsca zdarzenia, w którym prawdopodobnie dokonano aktu samobójczego oraz specyfice postępowania w takim przypadku. Przedstawił wpływ i współzależność środowiska na podjęcie decyzji o samobójstwie. W programie podjęto również temat działań zapobiegających aktom suicydalnym oraz pomocy potencjalnym ofiarom (pomoc psychologiczna, policyjny telefon zaufania).

Dialogi EXPRESS-u Dialogi EXPRESS-u

autor: Anna Fons