Marcowy wolontariat

Data publikacji 09.03.2012

Marcowy wolontariat słuchacze rozpoczęli pod znakiem honorowego krwiodawstwa. Stację krwiodawstwa w sumie odwiedziło do 7 marca 27 słuchaczy, którzy oddali ...

Marcowy wolontariat Marcowy wolontariat słuchacze rozpoczęli pod znakiem honorowego krwiodawstwa. Stację krwiodawstwa w sumie odwiedziło do 7 marca 27 słuchaczy, którzy oddali 12,7 litra krwi. Ta krew została przekazana dla 6-letniego Kuby, który cierpi na białaczkę i do jego leczenia potrzebne jest osocze pozyskiwane z krwi - chłopiec potrzebuje jej bardzo dużo.

Grupa wolontariuszy z kompanii IV i VI odwiedziła pacjentów oddziału dzieci starszych w pilskim szpitalu. Przekazali oni dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych oraz słodyczy. W tym roku była to już kolejna wizyta słuchaczy kursów podstawowych u dzieci chorych i, jak to zawsze bywa, w szpitalnej świetlicy można było usłyszeć głośny śmiech dzieci bawiących się z naszymi słuchaczami.

Bardzo ważnym wydarzeniem był rozegrany kilka dni temu Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Tegoroczny Turniej był wyjątkowy, ponieważ podczas niego zbierane były środki na pomoc dla 7-letniego Krzysia Burdziłowskiego, chorego na raka kości syna policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Tym razem w ramach wolontariatu kompania IV wylicytowała za sumę 1.230 zł piłkę, która zostanie przekazana najlepszemu słuchaczowi kompanii na koniec kursu.

Dziękujemy, szczególnie słuchaczom kompanii IV i VI kursu podstawowego oraz wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Marcowy wolontariat Marcowy wolontariat Marcowy wolontariat

autor: Wojciech Thiel