Goście z Wojsławic

Data publikacji 07.03.2012

Goście z Wojsławic 114-osobowa grupa uczniów pierwszych klas policyjnych z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach odwiedziła naszą Szkołę. Młodzież miała okazję przyjrzeć się prowadzonym zajęciom, m.in. z musztry policyjnej. Goście obejrzeli sale tematyczne i oględzinowe, poznali zakres programu dydaktycznego, który muszą opanować policjanci odbywający szkolenie podstawowe. Poznali także dystynkcje policyjne, poszerzyli swoją wiedze z dziedziny kryminalistyki oraz dowiedzieli się o śladach, które można ujawnić na miejscu zdarzenia.

Duże wrażenie na uczniach zrobiły zbiory szkolnej biblioteki, w której znajduje się ponad 44 tysiące woluminów. Podczas wizyty młodzież zwiedziła aulę, galerię sztuki ?Akwarium? oraz strzelnicę, w której zapoznała się z jednostkami broni używanymi przez polską Policję. Na zakończenie, starszy wykładowca Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia podinsp. Wojciech Thiel, który jest jednocześnie sędzią głównym Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi, opowiedział uczniom o jego tegorocznej edycji.

Goście z Wojsławic Goście z Wojsławic Goście z Wojsławic

autor: Anna Fons