W szczytnym celu

Data publikacji 07.03.2012

Dziesięć drużyn, reprezentujących jednostki Policji z Piły i regionu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Pile, pilskiej Straży Ochrony Kolei, ...

W szczytnym celu Dziesięć drużyn, reprezentujących jednostki Policji z Piły i regionu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Pile, pilskiej Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej w Pile oraz Sądu Rejonowego w Pile, spotkało się już po raz czwarty, aby wziąć udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

Warto wspomnieć, że w ubiegłorocznymTurnieju, reprezentacja Szkoły zajęła I miejsce. W tym roku, naszą reprezentację złożoną z kadry i słuchaczy kursu podstawowego, poprowadził podinsp. Jacek Słoński. Pod jego przewodnictwem zajęliśmy III miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając mecz (3:0) z Komendą Powiatową Policji w Wałczu. I miejsce zajęła Komenda Powiatowa Policji w Pile, a na drugim uplasowała się Komenda Powiatowa PSP w Pile. Atrakcją Turnieju był mecz ?VIP-y kontra Mundurowi?, w którym lepsi okazali się ci drudzy wygrywając go wynikiem 4:3. Królem strzelców Turnieju został słuchacz naszej Szkoły, post. Grzegorz Wzorek z kompanii 3.

Tegoroczny Turniej, rozgrywany w hali sportowej Państwowej Szkoły Zawodowej w Pile, był wyjątkowy, ponieważ podczas niego zbierane były środki na pomoc dla 7-letniego Krzysia Burdziłowskiego, chorego na raka kości syna policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Sportowej rywalizacji towarzyszyły loteria fantowa, licytacje (m.in. pobytu w SPA, piłek z podpisami, koszulki). W wyniku prowadzonych aukcji dla Krzysia zebrano prawie 6 tysięcy złotych. Pięknym gestem wykazali się biorący udział w Turnieju słuchacze kompanii 4. Wylicytowali oni za sumę 1.230 zł piłkę z autografami m.in. Antoniego Piechniczka, Wojciecha Łazarka, Dariusza Dźwigały, Tomasza Moskala, Jacka Magiery i Tomasza Sokołowskiego. Piłka nie ma jeszcze swojego właściciela, trafi w maju, po zdaniu egzaminów końcowych, do najlepszego słuchacza kompanii 4.

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wielkie serca.

W szczytnym celu W szczytnym celu W szczytnym celu W szczytnym celu

autor: Anna Fons