Kto lepszy?

Data publikacji 05.03.2012

?Jest oficerem Milicji Obywatelskiej w stopniu porucznika. Pracuje w Stołecznym Urzędzie Spraw Wewnętrznych (w Pałacu Mostowskich) w Warszawie. Prowadzi sprawy ...

Kto lepszy? ?Jest oficerem Milicji Obywatelskiej w stopniu porucznika. Pracuje w Stołecznym Urzędzie Spraw Wewnętrznych (w Pałacu Mostowskich) w Warszawie. Prowadzi sprawy związane z zabójstwami, kradzieżami, kradzieżami z włamaniem, napadami, przemytem (...). Odznacza się inteligencją, sprytem, ciętym językiem i ripostą. Jest odważny, pewny siebie i przebojowy. Rozmówcy odbierają go jako dżentelmena i erudytę...? Powyższy tekst to opis jednego z najsłynniejszych stróżów porządku publicznego w naszym kraju. Mowa oczywiście o poruczniku Sławomirze Borewiczu, bohaterze serialu ?07 zgłoś się?. Z takim właśnie opisem, a także zadaniem odgadnięcia, na podstawie rysopisów osób znanych publicznie, musieli zmierzyć się słuchacze kursu podstawowego podczas kolejnej edycji konkursu wiedzy umiejętności policyjnych ?Meandry kryminalistyki?. Przedsięwzięcie to tradycyjnie zostało zorganizowane w ramach Koła Kryminalistycznego przez wykładowców Zakładu Kryminalnego. Uczestniczył w nim także zastępca komendanta Szkoły ds. dydaktycznych mł. insp. Piotr Gaca.

Słuchacze z kompanii 3, podzieleni na drużyny czteroosobowe reprezentujące poszczególne plutony, zmierzyli się z sześcioma zadaniami. Oprócz wspomnianego, musieli także odpowiedzieć na 20 pytań testu wiedzy, dotyczącego teorii, praktyki i historii kryminalistyki. Z zadań praktycznych młodzi policjanci wykonali odlew gipsowy odcisku buta. Zadaniem konkursowym było także ujawnienie i zabezpieczenie techniczno-kryminalistyczne odbitki linii papilarnych pozostawionych na filiżance czy też identyfikacja prawidłowej karty daktyloskopijnej z odbitką linii papilarnych.

Po zaciętych zmaganiach, pierwsze miejsce zajęła drużyna plutonu 5, na drugim uplasowała się reprezentacja plutonu 3, a na trzecim - zawodnicy z plutonu 1. Zwycięzcy otrzymali narody książkowe oraz upominki promocyjne Szkoły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

Kto lepszy? Kto lepszy? Kto lepszy? Kto lepszy?

autor: Anna Fons

(05.03.12)