Co po ?ogólniaku??

Data publikacji 02.03.2012

Co po ?ogólniaku?? Każdy młody człowiek staje w pewnym momencie przed wyborem swojej życiowej drogi, kierunku studiów lub zawodu, który stałby się pasją i przygodą na całe życie. Podobne dylematy mają z pewnością nasi goście ? uczniowie pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Pile, którzy odwiedzili naszą Szkołę, aby poznać specyfikę służby w Policji.

Co po ?ogólniaku?? Młodzież poznała dystynkcje policyjne, elementy umundurowania, historię Szkoły i jej budynku. Podczas spaceru po obiekcie, goście zwiedzili bibliotekę, galerię sztuki ?Akwarium?, sale oględzinowe i tematyczne. Duże wrażenie zrobiła na odwiedzających sala, w której młodzi policjanci poznają tajniki zwalczania przestępczości narkotykowej. W sali tej została wygłoszona pogadanka na temat szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy. Uczniowie poznali również ślady kryminalistyczne, które można odnaleźć na miejscu zdarzenia oraz wykonali pamiątkową daktyloskopię. Być może za kilka lat, niektóre z odwiedzających nas osób spotkamy w policyjnym mundurze.

autor: Anna Fons

(02.03.12)