Tym razem odwrotnie

Data publikacji 29.02.2012

Od wielu lat słuchacze Szkoły działają w wolontariacie. Wyjeżdżają m.in. do Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, Warsztatów ...

Tym razem odwrotnie Od wielu lat słuchacze Szkoły działają w wolontariacie. Wyjeżdżają m.in. do Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy, czy też Centrum Charytatywno - Opiekuńczego CARITAS w Pile. Tam opiekują się podopiecznymi, rozmawiają i bawią się z najmłodszymi. W czasie wolnym od służby, odwiedzają także Szpital Specjalistyczny w Pile, aby honorowo oddać krew albo poczytać bajki małym pacjentom oddziału dziecięcego. Za swoją postawę, otwartość, wrażliwość i bezinteresowną pracę na rzecz innych Szkoła zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie ?Barwy Wolontariatu?.

Dziś nastąpiła sytuacja odwrotna, tym razem to nie my wyjeżdżaliśmy, ale do nas przyjechali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci Niepełnosprawnych ?Uśmiech? w Wałczu. Goście obejrzeli aulę, szkolną galerię sztuki ?Akwarium? i zmodernizowane obiekty zaplecza sportowego Szkoły. Duże zaciekawienie wywołały sale oględzinowe i pomieszczenia tematyczne. W sali pierwszej pomocy przedmedycznej można było na przykład dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać zabieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podopieczni WTZ obejrzeli szkolną strzelnicę, a na zakończenie zdobyli wiedzę dotyczącą śladów, które można ujawnić na miejscu zdarzenia oraz wykonali pamiątkową daktyloskopię.

Tym razem odwrotnie Tym razem odwrotnie Tym razem odwrotnie Tym razem odwrotnie

autor: Anna Fons