Pseudokibice

Data publikacji 09.02.2012

Adresatami trzydniowego szkolenia zorganizowanego przez Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji byli przedstawiciele ...

Pseudokibice Adresatami trzydniowego szkolenia zorganizowanego przez Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji byli przedstawiciele komend rejonowych oraz powiatowych podległych KSP. Szkolenie, które odbyło się w ośrodku Centrum Badań Edukacji Statystycznej w Jachrance, poświęcone było zwalczaniu przestępczości pseudokibiców na terenie garnizonu stołecznego. W jego ramach poruszono szereg zagadnień odnoszących się do stosowania określonych metod pracy operacyjnej oraz nadawania odpowiednich klauzul tajności na dokumentach wytworzonych podczas prowadzonej pracy operacyjnej. Znaczną cześć szkolenia zajęła analiza rozpoznania środowisk pseudokibiców z terenu całej Polski, którą prezentowali zaproszeni przedstawiciele komend wojewódzkich Policji. Dyskutowano także nad poziomem przygotowania zabezpieczenia EURO 2012 na terenie miast, w których zostaną rozegrane mecze, jak również tych, w których znajdują się bazy pobytowe reprezentacji poszczególnych uczestników mistrzostw.

Pseudokibice Do udziału w przedsięwzięciu, z ramienia Szkoły Policji w Pile, delegowany był podinsp. Jacek Słoński, który omówił problematykę nadawania klauzul tajności na dokumenty wytwarzane w ramach prowadzonej pracy operacyjnej.

autor: Marzena Brzozowska

(09.02.12)