Gorący okres

Data publikacji 09.02.2012

Już niedługo w województwie wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Przedstawiciele samorządu szkolnego, wraz z opiekunem, przez kilka ostatnich ...

Gorący okres Już niedługo w województwie wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Przedstawiciele samorządu szkolnego, wraz z opiekunem, przez kilka ostatnich dni odwiedzali różne placówki oświatowe. Na spotkaniach z uczniami, dziećmi i podopiecznymi, które odbyły się pod hasłem ?Sam w ferie w domu?, przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zimowych zabaw na śniegu, jazdy na sankach, nartach, łyżwach oraz bezpiecznego pobytu w domu. Policjanci opowiadali także o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami oraz zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych.

Gorący okres Szkolni wolontariusze po raz kolejny w tym roku odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz Niepubliczne Przedszkole nr 1 działające przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas p.w. Matki Bożej z Lourdes w Pile. Słuchacze zawieźli podopiecznym placówki słodycze i zabawki. Jak zawsze spotkali się z miłym przyjęciem i licznymi pytaniami dotyczącymi specyfiki pracy w Policji. Podopieczni podziękowali wolontariuszom uśmiechem i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Poza wspomnianymi wydarzeniami, jak w każdą środę, słuchacze ze Szkoły wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. Tym razem 7 wolontariuszy oddało w sumie ponad 3 litry krwi. W tej grupie znalazły się również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się podzielić cząstka siebie z potrzebującymi.

Gorący okres Gorący okres Gorący okres Gorący okres

autor: Wojciech Thiel