Zajęcia praktyczne

Data publikacji 02.02.2012

Stało się już tradycją, że klasy policyjne ze współpracującego z nami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, odwiedzają ...

Zajęcia praktyczne Stało się już tradycją, że klasy policyjne ze współpracującego z nami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, odwiedzają naszą Szkołę nie tylko przy okazji świąt i uroczystości, ale cyklicznie przychodzą na zajęcia praktyczne, aby poznać tajniki policyjnego rzemiosła. Tym razem klasy drugie zapoznały się z postępowaniem Policji na miejscu zdarzenia. Uczniowie mogli prześledzić etapy postępowania ze śladem, tj. ujawnienie, oznaczenie numerem, sfotografowanie, następnie utrwalenie procesowe i zabezpieczenie techniczne. Poznali optyczne, mechaniczne i chemiczne metody ujawniania śladów kryminalistycznych oraz różne możliwości technicznego ich zabezpieczenia, które polega na zabezpieczeniu śladu przed zatarciem, zniszczeniem, bądź przeniesieniem. Uczniowie poznali również procesowe zabezpieczenie śladów, polegające na opisaniu śladu w protokole oględzin oraz metryczce. Przykłady wzorcowo wypełnionych protokołów oględzin i innej dokumentacji sporządzanej przez policjantów na miejscu zdarzenia licealiści mogli obejrzeć na tablicach poglądowych. Dopełnieniem całości były ćwiczenia w grupach w poszczególnych pomieszczeniach symulacyjnych Szkoły.

Zajęcia praktyczne Zajęcia praktyczne Zajęcia praktyczne Zajęcia praktyczne
  Zajęcia praktyczne Zajęcia praktyczne