O pożarach na seminarium

Data publikacji 09.01.2012

Prawnokarnej ocenie pożarów poświęcone było seminarium zorganizowane w dniach 2-3 grudnia w Zakładzie Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji ...

O pożarach na seminarium Prawnokarnej ocenie pożarów poświęcone było seminarium zorganizowane w dniach 2-3 grudnia w Zakładzie Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, którego współorganizatorem była Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Wprowadzenia dokonał prof. zw. dr hab. Bogusław Sygit, który wygłosił referat pt. ?Ocena prawnokarna pożaru?. W seminarium wzięli udział wykładowcy pilskiej Szkoły Policji: podinsp. Wojciech Thiel i podinsp. Zbigniew Bogusz, którzy omówili zagadnienia z zakresu roli biegłego w toku oględzin miejsca pożaru.

Część druga seminarium poświęcona była kwestiom dotyczącym likwidacji szkód mieszkaniowych powstałych w wyniku pożaru oraz restytucji maszyn i urządzeń.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Sądu Najwyższego, pracownicy naukowi Uniwersytetu Łódzkiego, eksperci opiniujący w sprawach o pożary, biegli, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego.

O pożarach na seminarium O pożarach na seminarium O pożarach na seminarium

autor: Artur Godlewski

(06.12.11)