Prawa człowieka w policyjnej praktyce

Data publikacji 09.01.2012

Przebywający w tym tygodniu w Szkole Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Praw Człowieka, mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, przeprowadził spotkania z ...

Prawa człowieka w policyjnej praktyce Przebywający w tym tygodniu w Szkole Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Praw Człowieka, mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, przeprowadził spotkania z kadrą dydaktyczną i słuchaczami. Były one ukierunkowane na uświadomienie policjantom, jak istotnym zjawiskiem jest kształtowanie właściwych postaw zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym wśród młodych funkcjonariuszy.

Prawa człowieka w policyjnej praktyce Inspektor Łaszkiewicz zwrócił uwagę na uwrażliwienie Policji na wielokulturowość, która ma miejsce już na etapie doboru, a następnie kontynuowana jest poprzez kolejne szczeble edukacji i pracę w jednostce. Prowadzący wiele miejsca poświęcił również etyce w zawodzie policjanta, a także opowiedział o programach i akcjach społecznych mających na celu zapobieganie łamaniu praw człowieka w Polsce.

autor: Anna Fons, Roman Rauhut

(25.11.11)