Przygotowania obronne

Data publikacji 07.11.2011

Przez pięć dni eksperci z Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz zaproszeni do współpracy przedstawiciele Szkoły Policji ...

Przygotowania obronne Przez pięć dni eksperci z Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz zaproszeni do współpracy przedstawiciele Szkoły Policji w Pile pracowali nad projektem nowego aktu prawnego Komendanta Głównego Policji regulującego problematykę zabezpieczenia potrzeb jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji.

Oprócz przygotowania projektu nowego aktu prawnego, dyskutowano nad propozycjami zmian innych aktów prawnych z zakresu przygotowania jednostek organizacyjnych Policji do militaryzacji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.

Uczestnicy, w ramach współpracy ze Szkołą, zaproponowali kolejne spotkanie robocze, które również poświęcone będzie problematyce przygotowań obronnych oraz wykonywania zadań w okresie kryzysu i zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

autor: Katarzyna Salachna-Konstanciuk

(02.11.11)