Zawsze w połowie października

Data publikacji 07.11.2011

Połowa października nieodłącznie kojarzy się ze świętem nauczyciela. Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnie uroczyście obchodzony w zaprzyjaźnionym ...

Zawsze w połowie października Połowa października nieodłącznie kojarzy się ze świętem nauczyciela. Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnie uroczyście obchodzony w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, który nosi imię Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego ministerstwa oświaty publicznej w Polsce, powołanego 14 października 1773 roku.

W uroczystej akademii, która odbyła się w Pilskim Domu Kultury wzięli udział m.in. Starosta Pilski Mirosław Mantaj, Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Jolanta Lubińska oraz Komendant pilskiej Szkoły Policji insp. Jerzy Powiecki.

Podczas akademii odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas o profilu policyjnym, które poprowadził młodszy wykładowca Zakładu Prawa naszej Szkoły - nadkom. Jacek Czechowski. Miały również miejsce występy artystyczne uczniów, przedstawiające historię patrona ZSP nr 2 oraz wręczono Wawrzyny Komisji Edukacji Narodowej, których laureatami zostały osoby związane z naszą Szkołą i które prowadzą zajęcia w klasach o profilu policyjnym. Pierwszy z nich, w kategorii ?Bratnia dusza?, za życzliwość i zaufanie przyznano starszemu wykładowcy Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia - podinsp. Wojciechowi Thielowi. Drugim ?Wawrzynem wytworności i wykwintności na co dzień? dla najbardziej szykownego i eleganckiego nauczyciela, będących wzorem gustu i dobrego smaku nagrodzono podinsp. w st. spocz. - Romana Powolnego.

Zawsze w połowie października Zawsze w połowie października Zawsze w połowie października Zawsze w połowie października

autor: Anna Fons
zdjęcia: Sylwia Kubica