Szkolenie COSSG

Data publikacji 07.11.2011

W związku z realizacją wspólnych przedsięwzięć pomiędzy Szkolą Policji w Pile a Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, wykładowca ...

Szkolenie COSSG W związku z realizacją wspólnych przedsięwzięć pomiędzy Szkolą Policji w Pile a Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły, podinsp. Robert Kreczmer przeprowadził wykład w ramach kursu doskonalącego poświęconego prowadzeniu czynności przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w zakresie ustalania składników majątkowych z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł. Tematem przewodnim wykładu były zagadnienia dotyczące narzędzi teleinformatycznych wykorzystywanych do uzyskiwania informacji o przepływie wartości majątkowych pochodzących z przestępstwa.

Współpraca z funkcjonariuszami COSSG w Koszalinie, m.in. w zakresie przestępczości komputerowej, zabezpieczania sprzętu komputerowego i telefonów komórkowych, przyczynia się niewątpliwie do wzbogacenia wiedzy zarówno policjantów, jak i funkcjonariuszy Straży Granicznej, która procentuje podczas codziennej służby w jednostkach terenowych.

autor: Marzena Brzozowska

(13.10.11)