Dzień Miłośników Munduru

Data publikacji 07.11.2011

Historia Piły jest nieodłącznie związana z mundurem ? policyjnym, wojskowym, czy kolejarskim, i zapewne dlatego zainicjowany przez ...

Dzień Miłośników Munduru Historia Piły jest nieodłącznie związana z mundurem ? policyjnym, wojskowym, czy kolejarskim, i zapewne dlatego zainicjowany przez Pilskie Muzeum Wojskowe Dzień Miłośników Munduru przyciągnął w miniony weekend na pilskie lotnisko wielu pilan. W przedsięwzięciu tym wzięli udział przedstawiciele naszej Szkoły: wykładowcy Zakładu Kryminalnego, policjantki z Zakładu Interwencji Policyjnych oraz słuchacze kursu podstawowego.

Dzień Miłośników Munduru

Szkolne stoisko ekspozycyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przybyli mogli obejrzeć jednostki broni krótkiej używanej przez polską Policję, przykładowe ślady osmologiczne, traseologiczne, daktyloskopijne, które znaleźć można na miejscu zdarzenia. Każdy chętny mógł odcisnąć swoje linie papilarne w ramach pamiątkowej daktyloskopii.

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyła się walizka kryminalistyczna, wraz z jej wyposażeniem. Odwiedzający nasze stoisko zadawali policjantom wiele pytań z dziedziny prawa oraz dotyczących możliwości współczesnej kryminalistyki, którą znają z popularnych seriali telewizyjnych.

autor: Anna Fons

(11.10.11)

Dzień Miłośników Munduru Dzień Miłośników Munduru Dzień Miłośników Munduru Dzień Miłośników Munduru