72. rocznica wybuchu II wojny światowej

Data publikacji 07.11.2011

1 września jest dniem na zawsze związanym z historią 1939 roku i wybuchem II wojny światowej. W tegorocznych obchodach 72. rocznicy tego ...

72. rocznica wybuchu II wojny światowej 1 września jest dniem na zawsze związanym z historią 1939 roku i wybuchem II wojny światowej. W tegorocznych obchodach 72. rocznicy tego wydarzenia uczestniczyli komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki oraz kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych mł. insp. Sylwester Urbaniak, którzy złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym 1000-lecie Polski oraz powrót do Macierzy Ziem Zachodnich.

72. rocznica wybuchu II wojny światowej W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele, władze województwa, miasta i powiatu, poczty sztandarowe, delegacje szkół, instytucji, związków, organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Piły. Pamięć poległych na frontach drugiej wojny światowej uczczono okolicznościowymi przemówieniami, apelem poległych i salwą honorową.

autor: Anna Fons

(02.09.11)

Powrót na górę strony