May I see your ID, please?

Data publikacji 07.11.2011

May I see your ID, please? (Czy mogę zobaczyć twoje dokumenty?), Have you witnessed the incident? (Czy był pan świadkiem zdarzenia?), ...

May I see your ID, please? May I see your ID, please? (Czy mogę zobaczyć twoje dokumenty?), Have you witnessed the incident? (Czy był pan świadkiem zdarzenia?), Can you describe the offender? (Czy może pan opisać sprawcę?). Ze zrozumieniem powyższych pytań i odpowiedzią na nie z pewnością nie miałyby problemu dzieci przebywające na półkoloniach językowych w Leader School w Pile, które odwiedziły naszą Szkołę.

Dzieci zwiedziły szkolną strzelnicę, na której obejrzały jednostki broni będące na wyposażeniu polskiej Policji. Poznały także historię Szkoły i jej ponad 80-letniego budynku, dowiedziały się wielu informacji o szkolnej bibliotece, która mieści w swoich zbiorach około 45 tysięcy woluminów.

W jednej z sal tematycznych goście mieli okazję ?dotknąć kryminalistyki? w postaci śladów traseologicznych, daktyloskopijnych i zapachowych. Najwięcej radości wzbudziło jednak odkrywanie, za pomocą pędzli i proszków daktyloskopijnych, śladów odbitek linii papilarnych oraz wykonanie zdjęć sygnalitycznych za pomocą urządzenia biometrycznego.

May I see your ID, please? May I see your ID, please? May I see your ID, please? May I see your ID, please?
  May I see your ID, please? May I see your ID, please?  

autor: Anna Fons

(30.08.11)

Powrót na górę strony