Niezwykły koncert

Data publikacji 07.11.2011

Przy blasku świec i fotografiach ukazujących bogactwo kultury żydowskiej, już po raz kolejny w naszej Szkole wystąpił zespół SHALOM z Poznania.

Niezwykły koncert Przy blasku świec i fotografiach ukazujących bogactwo kultury żydowskiej, już po raz kolejny w naszej Szkole wystąpił zespół SHALOM z Poznania. Artyści zaprezentowali dawne i współczesne pieśni (śpiewane na głosy) oraz instrumentalne utwory klezmerskie.

W koncercie uczestniczyli m.in. wicestarosta pilski Bogusław Mikita, zastępca komendanta Szkoły podinsp. Roman Gryczka, pracownicy, kadra, słuchacze Szkoły oraz wielu pilan. Występ obejrzeli również członkowie Towarzystwa Miłośników Piły z Cuxhaven (w tym byli mieszkańcy naszego miasta pochodzenia niemieckiego).

Niezwykły koncert SHALOM został gorąco przyjęty przez publiczność, która nagrodziła muzyków owacją na stojąco. Koncert zorganizowany został z inicjatywy Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w ramach ?VIII Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej w Wielkopolsce?. Występowi towarzyszyła wystawa prac fotograficznych ?Izrael wzdłuż i wszerz?, którą przez najbliższe dwa tygodnie można oglądać w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?.

Niezwykły koncert Niezwykły koncert Niezwykły koncert Niezwykły koncert

autor: Anna Fons