Praca i nauka

Data publikacji 07.11.2011

W ramach współpracy Szkoły z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, słuchacze kursu podstawowego kompani III uczestniczyli w ...

Praca i nauka W ramach współpracy Szkoły z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, słuchacze kursu podstawowego kompani III uczestniczyli w działaniach, których celem było zlikwidowanie uprawy konopi indyjskich oraz linii technologicznej służącej do produkcji gotowego suszu.

Praca i nauka Młodzi policjanci w trakcie wykonywanej pracy mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi prowadzenia uprawy narkotyku. Podczas demontażu poszczególnych elementów instalacji byli instruowani przez doświadczonych funkcjonariuszy służby kryminalnej, którzy szczegółowo odpowiadali na zadawane przez nich pytania dotyczące specyfiki uprawy tej rośliny i zasad obowiązujących podczas likwidacji miejsc tego typu działań przestępczych.

Wiedza oraz umiejętności nabyte w trakcie wspólnych działań z pewnością przydadzą się w przyszłości w trakcie wykonywania zadań służbowych.

Policjanci z KWP w Poznaniu doprowadzili do likwidacji podziemnej plantacji marihuany w województwie lubuskim i zabezpieczenia około 3 tysięcy sadzonek marihuany. Ciekawostką jest to, że kamuflaż dla przestępczej działalności stanowiła prowadzona przez przestępców hodowla strusi.

autor: Wojciech Miś

(02.06.11)