III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie

Data publikacji 07.11.2011

Przez kolejny rok to uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im. mjr. Henryka Sucharskiego w KATOWICACH ...

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie Przez kolejny rok to uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im. mjr. Henryka Sucharskiego w KATOWICACH będą mogli z dumą nosić tytuł ?Klasy Policyjnej Roku 2011?. Swoją przygodę z Turniejem rozpoczęli trzy lata temu. Wówczas zajęli ósme miejsce. W ubiegłym roku zajęli już miejsce drugie. Dziś udowodnili, że praca i wytrwałość są najlepszymi sprzymierzeńcami sukcesu.

Lider klasyfikacji po pierwszym dniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w PILE ostatecznie uplasował się na miejscu drugim, ze stratą jedynie 6 pkt do zwycięzców. Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej im. Macieja Rataja w GOŚCINIE utrzymał wczorajszą pozycję w klasyfikacji i powtórzył swój wynik sprzed roku, zajmując trzecie miejsce.

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie

klasyfikacja generalna Turnieju

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie Zwycięska drużyna otrzymała puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji, generalnego inspektora Andrzeja Matejuka, który w jego imieniu wręczył Zastępca Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, młodszy inspektor Jacek Gil. Dodatkowo zdobywcy tytułu ?Klasy Policyjnej Roku 2011? zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez organizatorów Turnieju oraz Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ.

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie Wicelider klasyfikacji generalnej, ZSP nr 2 w Pile, otrzymał puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile oraz nagrody ufundowane przez Starostę Pilskiego pana Mirosława Mantaja, które w jego imieniu przekazał Przewodniczący Rady Powiatu Pilskiego pan Marian Martenka.

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie Reprezentacja ZSGŻ w Gościnie, jako trzecia drużyna Turnieju otrzymała puchar ufundowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile oraz nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Piły pana Piotra Głowskiego.

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie W trakcie Turnieju zespoły rywalizowały nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale również w klasyfikacjach indywidualnej (w konkurencjach: test sprawności fizycznej oraz sprawdzian ogólnej wiedzy o Policji) i drużynowej (test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz test umiejętności strzeleckich).

Zwycięzców testu sprawności fizycznej poznaliśmy już wczoraj:

złoty medal - Patryk Twardysko

srebrny medal - Mateusz Pazdaj

brązowy medal - Marcin Łączkowski

Wszyscy ww. reprezentują jedną szkołę - ZSP nr 2 w Pile!

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie We wtorkowe przedpołudnie, po emocjonującej i niezwykle zaciętej rywalizacji (dwie dogrywki), poznaliśmy trzy osoby, które spośród sześćdziesięciorga uczestników tegorocznego Turnieju, najlepiej odpowiedziały na pytania m.in. z zakresu, struktur organizacyjnych i służby w Policji, obowiązków i uprawnień policjanta, broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego, bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Medalistami w tej konkurencji zostali:

złoty medal - Piotr Zarośliński (ZSGŻ w Gościnie)

srebrny medal - Tomasz Grzelak (ZS nr 3 w Świdnicy)

brązowy medal - Ewelina Kozik (NPLP AS w Sosnowcu)

pełne wyniki konkurencji

Medale, dyplomy oraz nagrody ww. wręczył Komendant Szkoły Policji w Pile, przewodniczący NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile (fundator medali) podinspektor w stanie spoczynku Wojciech Franczak oraz Dyrektor Centrum Nauki i Biznesu ŻAK pani Bogusława Opalińska.

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie Dodatkowo CNB Żak ufundowało nagrodę dla najlepszej zawodniczki w konkurencji test sprawności fizycznej, którą została Joanna Sicińska z ZSP nr 2 w Pile

W klasyfikacji drużynowej w konkurencjach test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz test umiejętności strzeleckich wszystko wyjaśniło się już wczoraj. Dziś poszczególne drużyny, które zajęły miejsca na podium, otrzymały nagrody i dyplomy z rąk Komendanta Szkoły Policji w Pile inspektora Jerzego Powieckiego, pani Marii Datkowiecz - reprezentującej PZU Życie S.A. oraz Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile pana Zbigniewa Przeworka.

Podczas gali zakończenia Turnieju zostały wręczone nagrody za dodatkową konkurencję, polegającą na wykonaniu plakatu na temat ?Bezpieczna szkoła?. Nagrody w tej konkurencji, która nie była jednak zaliczana do klasyfikacji generalnej, ufundowało PZU Życie S.A.

I miejsce - Zespół Szkół we Wroniu

II miejsce - Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim

III miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie W tej konkurencji wyróżniono także dwie prace: Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Katowicach (za wartość graficzną) oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku (za wartość merytoryczną).

III Turniej Klas Policyjnych - podsumowanie Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dyrektorzy Szkół uczestniczących w Turnieju uhonorowani zostali zestawami promocyjnymi powiatu pilskiego i miasta Piły. Uroczystość zakończenia uświetniły występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile.

autor: Waldemar Hałuja

(01.06.11)