Wystrzały i dźwięk syren

Data publikacji 07.11.2011

Sprawca porwania został zatrzymany przez grupę realizacyjną, zakładnik uwolniony, a ranny policjant ewakuowany z drugiego piętra budynku przez strażaków i odwieziony ...

Wystrzały i dźwięk syren Sprawca porwania został zatrzymany przez grupę realizacyjną, zakładnik uwolniony, a ranny policjant ewakuowany z drugiego piętra budynku przez strażaków i odwieziony do szpitala w stanie stabilnym. To w największym skrócie opis scen rozgrywających się w ?miasteczku policyjnym? w dniu wczorajszym. Dzień otwarty Szkoły jest tradycyjnym elementem drugiego dnia Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi. W ramach tegorocznej edycji gościliśmy ponad pół tysiąca widzów. Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Pile oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile zaprezentowaliśmy mrożące krew w żyłach sceny, które mogą stać się udziałem szeroko pojętych służb ratowniczych. W związku z przygotowaniami do właściwego zabezpieczenia EURO 2012, przedstawiliśmy pokaz działania pododdziału zwartego Policji i elementy musztry policyjnej.
Wystrzały i dźwięk syren Wielki podziw wzbudził pokaz sprawności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych współpracowników. Nie mniejszy aplauz wywołali swoimi umiejętnościami młodzi adepci z Pilskiego Centrum Aikido. Swoją sprawność zaprezentowała Grupa Realizacyjna KPP w Pile, zatrzymując i obezwładniając uciekających pojazdem przestępców, następnie odbijając uprowadzonego zakładnika. Zabezpieczenia podstawowych funkcji życiowych i ewakuacji rannego policjanta przy użyciu ciężkiego sprzętu dokonali strażacy KP PSP w Pile, po czym rannego przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego ze Szpitala Specjalistycznego w Pile.
Rozgrzane emocje studziły znane standardy w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce.
Wystrzały i dźwięk syren Pokazom dynamicznym towarzyszyła ekspozycja sprzętu policyjnego i wyposażenia straży pożarnej, wzbogacona w tym roku dużą liczbą urządzeń służących tzw. ratownictwu ekologicznemu. W ramach miasteczka swój dorobek i publikacje przedstawiły: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile, Wyższa Szkoła Biznesu w Pile, Centrum Nauki i Biznesu ?Żak? w Pile oraz Szkoła Policji w Pile.

Wystrzały i dźwięk syren Wystrzały i dźwięk syren Wystrzały i dźwięk syren

autor: Artur Godlewski

(01.06.11)