Czternastu kierujących oględzinami

Data publikacji 31.05.2011

Zakończyliśmy trzecią edycję kursu specjalistycznego dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi. Jego uczestnikami było czternastu ...

Czternastu kierujących oględzinami Zakończyliśmy trzecią edycję kursu specjalistycznego dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi. Jego uczestnikami było czternastu funkcjonariuszy z wydziałów dochodzeniowo-śledczych oraz komórek techniki kryminalistycznej komend wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Lublinie, Radomiu, Wrocławiu i Gorzowie Wlkp.

Celem kursu było doskonalenie umiejętności sprawnego prowadzenia czynności oględzinowych, zarówno pod względem procesowym, jak również techniczno-kryminalistycznym. Najistotniejszym elementem kursu jest rola kierującego zespołem oględzinowym oraz zasady współpracy pomiędzy członkami grupy oględzinowej na miejscu złożonego zdarzenia.

Zajęcia teoretyczne zostały zweryfikowane w praktyce podczas oględzin symulowanego miejsca zabójstwa oraz na szkolnym poligonie, gdzie zostało zaaranżowane miejsce wybuchu. Część zajęć praktycznych dotyczyła zachowania się policjantów podczas kontaktu z mediami. Prokuratorzy Przemysław Głąbiewski i Łukasz Bocianowski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zapoznali uczestników szkolenia z aspektami praktycznego i prawnego wykorzystania dowodów rzeczowych oraz zachowania się przed sądem w trakcie rozprawy.

Czternastu kierujących oględzinami Czternastu kierujących oględzinami Czternastu kierujących oględzinami

autorzy: Leszek Bieliński, Leszek Szplit

(30.05.11)