Pierwsza wizyta

Data publikacji 31.05.2011

Na zaproszenie komendanta insp. Jerzego Powieckiego Szkołę odwiedzili płk Wiesław Chrzanowski - komendant Centrum Szkolenia ...

Pierwsza wizyta Na zaproszenie komendanta insp. Jerzego Powieckiego Szkołę odwiedzili płk Wiesław Chrzanowski - komendant Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim oraz Bogumił Sakowski z Wydziału Dydaktycznego Centrum.

Pierwsza wizyta Goście zapoznali się ze strukturą organizacyjną i infrastrukturą Szkoły. Zwiedzili salę specjalistyczną łączności i informatyki, w której zapoznali się z funkcjonowaniem kanału współdziałania i pracy stosowanym w łączności pomiędzy Policją a Żandarmerią Wojskową, wykorzystywanym w sytuacjach kryzysowych. Obejrzeli także salę daktyloskopii, w której poznali działanie urządzenia biometrycznego, zasady daktyloskopowania osób metodą tradycyjną, a także przy użyciu Live Scanera oraz Morpho Toucha. Ponadto obejrzeli salę specjalistyczną do realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych z zakresu oględzin miejsca produkcji narkotyków, wyposażoną w linię technologiczną i sprzęt laboratoryjny do syntezy amfetaminy.

Pierwsza wizyta Goście z zainteresowaniem zwiedzili pomieszczenia oględzinowe oraz dwie szkolne strzelnice: garnizonową (gdzie odbywały się zajęcia praktyczne - oględziny miejsca wybuchu) oraz usytuowaną w budynku Szkoły, gdzie przyglądali się zajęciom realizowanym na kursie podstawowym z zakresu strzelania sytuacyjnego.

Wizyta ta związana była z planami nawiązania szerszej współpracy i podpisaniem porozumienia pomiędzy obiema placówkami.

autor: Marzena Brzozowska, Anna Fons

(26.05.11)