Kolejne spotkanie z cyklu KNOW HOW

Data publikacji 31.05.2011

Z inicjatywy wykładowców Zakładu Kryminalnego Szkoły odbyło się kolejne przedsięwzięcie z cyklu KNOW HOW*. Prelekcję poprowadził asp. szt. Paweł Leśniewski z ...

Kolejne spotkanie z cyklu KNOW HOW Z inicjatywy wykładowców Zakładu Kryminalnego Szkoły odbyło się kolejne przedsięwzięcie z cyklu KNOW HOW*. Prelekcję poprowadził asp. szt. Paweł Leśniewski z Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Pile. W trakcie zajęć, w których uczestniczyli słuchacze kursu podstawowego, przedstawiono specyfikę oględzin miejsca znalezienia zwłok, ze szczególnym uwzględnieniem aktów samobójczych - powieszeń. Zaprezentowano specyfikę postępowania Policji, prokuratury i lekarza medycyny sądowej na miejscu znalezienia zwłok, omówiono pojęcia związane z samobójstwami (np. powieszenie, zadzierzgnięcie, zadławienie) oraz występujące na ciele ofiary specyficzne ślady.

Scharakteryzowane zostały także cechy odróżniających powieszenie samobójcze od działania osób trzecich (np. zabójstwa).

______________________

* Są to spotkania z ekspertami z wielu dziedzin nauki, podczas których dzielą się oni swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem.

Kolejne spotkanie z cyklu KNOW HOW Kolejne spotkanie z cyklu KNOW HOW Kolejne spotkanie z cyklu KNOW HOW

autorzy: Anna Fons, Mariusz Podgórski

(22.05.11)