Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Data publikacji 31.05.2011

Inicjatywy służące społecznej integracji osób niepełnosprawnych są nie tylko wyrazem dojrzałości społecznej, ale także elementem edukacji i ...

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Inicjatywy służące społecznej integracji osób niepełnosprawnych są nie tylko wyrazem dojrzałości społecznej, ale także elementem edukacji i kształtowania ludzkiej wrażliwości.

Słuchacze i kadra Szkoły oraz funkcjonariusze KPP w Pile wzięli udział w VIII Powiatowym Dniu Godności Osoby Niepełnosprawnej, który odbył się wczoraj w Szydłowie.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, następnie w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie zaprezentowana została część artystyczna, przedstawiająca dorobek artystyczny i umiejętności osób niepełnosprawnych.

Niedzielna uroczystość była elementem podsumowującym działania ustępującego samorządu szkolnego w obszarze wolontariatu. Nie sposób przy tym pominąć informacji o wizycie w dniu 13 maja w Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile. W jej trakcie zaprezentowane zostały pracownie Centrum, natomiast przewodnicząca samorządu, post. Agnieszka Sieńko, przekazała grupie podopiecznych placówki upominki od wolontariuszy Szkoły.

autor: Wojciech Thiel

(16.05.11)