O bezpieczeństwie na stadionach

Data publikacji 31.05.2011

Rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości pseudokibiców poświęcone były warsztaty, które odbyły się w Szkole w dniach ...

O bezpieczeństwie na stadionach Rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępczości pseudokibiców poświęcone były warsztaty, które odbyły się w Szkole w dniach 27-29 kwietnia. Zostały one zorganizowane we współpracy z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji dla kierowników zespołów do spraw kibiców oraz koordynatorów grup rozpoznania kryminalnego. Tematyka, jaką poruszono to m.in. zwalczanie przestępczości stadionowej, kierunki działań związanych z przestępczością pseudokibiców, rozpoznawanie zagrożeń terrorystycznych oraz ekstremistycznych w kontekście imprez masowych, a także czynności operacyjne wykonywane w środowiskach pseudokibiców.

Poruszane w ramach warsztatów zagadnienia nabierają szczególnego znaczenia w kontekście rozegranego w miniony wtorek w Bydgoszczy meczu finałowego o Puchar Polski pomiędzy Lechem i Legią. Wydarzenie to, które miało stać się wielkim świętem piłki nożnej, zostało niestety zakłócone przez niewłaściwe zachowanie psedokibiców obu drużyn. Tego typu zachowania nie mają nic wspólnego z duchem dopingowania, a stanowią przejaw przestępczej działalności stadionowych chuliganów, której należy bezwzględnie zapobiegać. Temu między innymi mają służyć wspomniane wcześniej warsztaty.

Autorzy: Jarosław Zientkowski, Janusz Trzyna

(05.05.11)