O powszechnym dostępie do broni

Data publikacji 31.05.2011

O powszechnym dostępie do broni Jak przebiega szkolenie strzeleckie policjantów? W jaką broń palną wyposażeni są funkcjonariusze Policji? W jakich przypadkach mogą jej użyć? Jakie są wymogi bezpiecznego użytkowania broni? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dziennikarza Wojciecha Mikołajczyka, który w naszej Szkole realizował kolejny odcinek programu z cyklu ?Nie pytaj, co Polska może zrobić dla Ciebie, pytaj, co Ty możesz zrobić dla Polski?. W Szkole przygotowywany był odcinek pt. ?O powszechnym dostępie do broni?. Wymieniony cykl jest przedsięwzięciem typu eksperckiego, w którym wypowiadają się profesjonaliści z długoletnią praktyką zawodową. Emitowany jest on w Telewizji EXPRESS TV Vectra ? Media.
W materiale realizowanym w Szkole wzięli udział: mł. insp. Sylwester Urbaniak - kierownik Zakładu Interwencji oraz wykładowcy i instruktorzy szkolenia strzeleckiego. To właśnie w tej komórce organizacyjnej Szkoły realizowane są zadnia z zakresu m.in.: technicznych i prawnych aspektów posługiwania się bronią palną, stosowania zasad taktyki strzeleckiej w interwencjach policyjnych czy taktyki i technik stosowania środków przymusu bezpośredniego.
Program realizowany był w pomieszczeniach strzelnicy Szkoły, na terenie której odbyła się prezentacja jednostek broni będących na wyposażeniu polskiej Policji oraz zajęcia strzeleckie ze słuchaczami kursu podstawowego.

?O powszechnym dostępie do broni? ?O powszechnym dostępie do broni? ?O powszechnym dostępie do broni?

autor: Anna Fons

(29.04.11)