Policyjni psychologowie

Data publikacji 30.05.2011

Przez trzy dni w Sułkowicach odbywała się odprawa szkoleniowa dla psychologów ze specjalizacji Opieka Psychologiczna i Psychoedukacja, którą zorganizował ?

Policyjni psychologowie Przez trzy dni w Sułkowicach odbywała się odprawa szkoleniowa dla psychologów ze specjalizacji Opieka Psychologiczna i Psychoedukacja, którą zorganizował Wydział Psychologów Policyjnych Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji (BKiSz KGP).

W trakcie odprawy podsumowano pracę psychologów w roku 2010 w ramach wspomnianej specjalizacji oraz zaprezentowano plany na rok bieżący, zwracając szczególną uwagę na aspekty prawne związane z udzielaniem pomocy psychologicznej, w czym pomocne okazało się spotkanie z mec. Magdaleną Będziejewską-Michalską - radcą prawnym BKiSz KGP.

Naczelnik Wydziału Psychologów Policyjnych BKiSz KGP, mł. insp. Małgorzata Chmielewska przedstawiła założenia, cele i sposób realizacji Systemu Wczesnej Interwencji, wdrażanego w Policji, a także zaprezentowała wnioski płynące z analiz zamachów samobójczych.

W drugim dniu odprawy udział w niej wziął Komendant Główny Policji, gen. insp. Andrzej Matejuk, który podkreślił pozytywną rolę opieki psychologicznej i systematycznej profilaktyki oraz odpowiadał na pytania psychologów.

Podczas spotkania kierowników komórek organizacyjnych psychologów oraz psychologów ze szkół Policji podsumowano także działalność psychologów w ramach innych specjalizacji, oraz wymieniano doświadczenia zawodowe. Pilską Szkołę reprezentowała kom. Ewa Mańka - wykładowca Zakładu Prawa.

W ostatnim dniu odprawy zapoznano uczestników z koncepcją opieki psychologicznej nad policjantami i pracownikami Policji w trakcie Operacji ME 2012 wraz ze wstępnym określeniem zadań psychologów i sposobu realizacji tego przedsięwzięcia.

autor: Krzysztof Opaliński

(15.03.11)