We are the best!

Data publikacji 30.05.2011

We are the best! Już po raz trzeci zorganizowano Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. W tegorocznej edycji uczestniczyło 9 reprezentacji. Uroczystego otwarcia dokonała podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska - Komendant Powiatowy Policji w Pile. Po ubiegłorocznych sukcesach (dwukrotnie trzecie miejsce), w Turnieju nie mogło zabraknąć także reprezentacji naszej Szkoły. Drużyna złożona z wykładowców: podinsp. Jacka Słońskiego (kapitan), podkom. Piotra Sochackiego, asp. Wojciecha Kura, asp. Mariusza Wiśniewskiego i słuchaczy: st. sierż. Krzysztofa Kiełbasy, post. Damiana Musiała, post. Karola Oczkowskiego, post. Łukasza Pilarczyka, post. Dariusza Szęfela, post. Remigiusza Szumilasa zajęła... pierwsze miejsce! Ale po kolei. Bez straconej bramki wyszliśmy z grupy eliminacyjnej. Aby wejść do finału stoczyliśmy zacięty pojedynek z reprezentacją Komendy Powiatowej Policji w Pile (II). Na początku mecz nie toczył się po naszej myśli i przegrywaliśmy 1:3, ale w ostatnich trzech minutach wyrównaliśmy straty, doprowadzając do remisu 3:3, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.

We are the best! W wielkim finale spotkaliśmy się z drużyną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Finałowy pojedynek pełen był wspaniałych akcji w polu, jak i emocjonujących zagrywek pod bramką. Obie drużyny walczyły zacięcie, a napięcie na trybunach sięgnęło zenitu, kiedy podobnie jak w półfinale ogłoszono... remis i rzuty karne.

We are the best! Zwyciężyliśmy dzięki znakomitym umiejętnościom, dobrej logistyce, operacyjnemu rozpracowaniu gry przeciwnika i świetnej taktyce. Dzięki skuteczności naszych zawodników odnieśliśmy zwycięstwo, a pamiątkowy puchar i nagrody rzeczowe wręczył nam I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Sławomir Sobański. Warto również dodać, że najlepszym strzelcem Turnieju został członek naszej drużyny - post. Karol Oczkowski. Serdecznie gratulujemy.

III Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Pile, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Piła.

Klasyfikacja generalna Turnieju:

1. Szkoła Policji w Pile
  2. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile
  3. Komenda Powiatowa Policji w Pile (II)
  4. Sąd Rejonowy w Pile
  5. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu
  6. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
  7. Komenda Powiatowa Policji w Pile (I)
  8. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
  9. Służba Ochrony Kolei w Pile
We are the best! We are the best! We are the best! We are the best!
  We are the best! We are the best!

autor: Anna Fons

(14.03.11)