Bezpieczeństwo w Allegro

Data publikacji 30.05.2011

Kolejny już raz Szkołę Policji w Pile odwiedzili przedstawiciele działu bezpieczeństwa firmy AllegroGroup. Pani Anna Wojciechowska oraz pan Jakub Pepłoński wygłosili ...

Bezpieczeństwo w Allegro Kolejny już raz Szkołę Policji w Pile odwiedzili przedstawiciele działu bezpieczeństwa firmy AllegroGroup. Pani Anna Wojciechowska oraz pan Jakub Pepłoński wygłosili wykład skierowany do słuchaczy kursów specjalistycznych dla policjantów służby kryminalnej w zakresie wykonywania wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych oraz zwalczania przestępczości gospodarczej. Jego tematyka dotyczyła zagadnień funkcjonowania serwisu aukcyjnego oraz zakresu współpracy Allegro z organami ścigania, w szczególności z Policją.

Bezpieczeństwo w Allegro Serwis Allegro to dzisiaj wiele aukcji tematycznych oraz popularnych usług używanych przez internautów, gdzie w ciągu dnia realizowane są tysiące transakcji - choćby w ubiegłym 2010 r aukcji tych było ponad 120 milionów. Dlatego też trudno dziś spotkać osobę, która nie miałaby konta w tym serwisie, nie mówiąc już o osobie, która nigdy na temat Allegro nie słyszała. Olbrzymia popularność serwisu i oferowanych usług daje jednak pole do działania przestępcom, którzy myśląc, że są anonimowi, przy użyciu mniej lub bardziej skomplikowanych metod dokonują oszustw na innych ?allegrowiczach?.

Zaproszeni goście zaprezentowali narzędzia wprowadzone przez serwis w celu poprawy bezpieczeństwa kupujących, ochronę własności intelektualnej, a także przeanalizowali przeprowadzone sprawy dotyczące takich oszustw, pokazując możliwości uzyskania informacji w oparciu o pozostawione - nie zawsze świadomie - przez sprawcę dane. Ze względu na aktualną i częstą w praktyce codziennej służby tematykę, zajęcia cieszyły się wśród słuchaczy dużym zainteresowaniem.

Bezpieczeństwo w Allegro Bezpieczeństwo w Allegro

autor: Paweł Holeksa