Szkolenie w KPP w Pile

Data publikacji 26.05.2011

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pile odbyło się szkolenie dotyczące realizacji czynności na miejscach najpoważniejszych zdarzeń, ze szczególnym ...

Szkolenie w KPP w Pile Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pile odbyło się szkolenie dotyczące realizacji czynności na miejscach najpoważniejszych zdarzeń, ze szczególnym uwzględnieniem zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz prowadzonych na miejscu zdarzenia oględzin, ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Szkolenie było skierowane do policjantów kierujących komórkami organizacyjnymi KPP w Pile.

Do udziału w szkoleniu, w charakterze prelegenta, oddelegowany został podinsp. Mariusz Podgórski - wykładowca Zakładu Kryminalnego Szkoły. W ramach szkolenia omówione zostały podstawy prawne wykonywania czynności na miejscu popełnienia przestępstwa, rola policjanta przyjmującego zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa, zasady zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu poważnych przestępstw, ze szczególnym uwzględnieniem śladów biologicznych i daktyloskopijnych.

autor: Mariusz Podgórski

(16.02.11)