Szklane oko widzi wszystko

Data publikacji 26.05.2011

Dzięki informacji przekazanej przez dyżurnego Szkoły, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 21-letniego sprawcę wybicia szyby ...

Szklane oko widzi wszystko Dzięki informacji przekazanej przez dyżurnego Szkoły, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 21-letniego sprawcę wybicia szyby w samochodzie osobowym zaparkowanym na jednym z pilskich osiedli.

Funkcjonujący w Szkole system monitoringu okazał się skutecznym narzędziem w walce z przestępcami. Dyżurny Szkoły, obserwując obraz przekazywany jednocześnie z 12 kamer tworzących system monitoringu, zauważył grupę młodych osób przemieszczających się wzdłuż budynku Szkoły, a chwilę później przejeżdżający patrol Szklane oko widzi wszystko policyjny. Późna pora nocna oraz podejrzane zachowanie młodzieży wzbudziły czujność dyżurnego, który niezwłocznie przekazał do komendy powiatowej informację o kierunku przemieszczania się obserwowanej grupy. Funkcjonariusze pilskiej komendy, posiadając tę informację, dotarli do grupy mężczyzn, których wylegitymowali. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich jest sprawcą uszkodzenia samochodu. Mężczyzna ten został zatrzymany. To kolejny przykład dobrej współpracy Szkoły z Komendą Powiatową Policji w Pile, a także skuteczność zainstalowanego w ostatnim czasie monitoringu, mającego także wpływ na poprawę bezpieczeństwa w mieście.

autor: Zbigniew Wlazło

(10.02.11)