To już jest koniec... i początek

Data publikacji 26.05.2011

To już jest koniec... i początek Zakończony został etap przyjmowania zgłoszeń do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi. W Turnieju mogą wziąć udział szkoły, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym i które zakończyły przynajmniej jeden cykl kształcenia (maturzyści). Bierze w nim także udział jego współorganizator (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile) i drużyny, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji.

W tym roku zgłoszenia nadesłało 31 placówek oświatowych z całej Polski. Do dalszego etapu zakwalifikowanych zostało 15 szkół, które spełniły wszystkie wymagania określone w Regulaminie... Szkoły te do dnia 30 kwietnia br. muszą teraz przesłać zgłoszenie zakwalifikowanej do Turnieju drużyny oraz dane identyfikacyjne zawodników i kierownika reprezentacji.

W III edycji Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

• sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • test umiejętności strzeleckich.

Dodatkową konkurencją, której wyniki nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej, jest udział w konkursie na plakat profilaktyczny pod hasłem ?Bezpieczna Szkoła?. Udział w konkursie jest warunkiem uczestnictwa drużyny w Turnieju. Plakat należy przesłać w wersji papierowej pod adres Szkoły Policji w Pile w terminie do 30 kwietnia br. (decyduje data stempla pocztowego). Dodatkowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.., który dostępny jest na stronie Szkoły Policji w Pile w zakładce TURNIEJ KLAS POLICYJNYCH.

Informacji na temat Turnieju i towarzyszących mu konkurencji udzielają: podinsp. Wojciech Thiel ? tel. (67) 352 24 23, tel. kom. 605 597 988, kom. Zbigniew Wlazło (67) 352 23 10, tel. kom. 883 667 368, faks 67 352 23 27.

Wszystkim szkołom, które przesłały zgłoszenie, serdecznie dziękujemy.

autor: Anna Fons

To już jest koniec... i początek

Wykaz szkół zakwalifikowanych do udziału w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z klasami policyjnymi

1. Zespół Szkół we WRONIU